ביטוח פנסיה

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח פנסיה

רוב האנשים מתנהלים תוך שהם חושבים על ההווה הכלכלי שלהם. המאמר הנוכחי יסביר לכם מדוע חייבים להתייחס כבר בנקודת הזמן הנוכחית לעתיד, ובעיקר לשנים שלאחר היציאה ממעגל העבודה. תכנית פנסיונית מותאמת אישית עשויה לעשות את העבודה, והמציאות מראה שאין גיל מוקדם מדי להתחיל אותה.

למה צריך ביטוח פנסיוני?

מטרת העל של הביטוח הפנסיוני היא לספק לנו, המבוטחים, ביטחון פיננסי עם ההגעה שלנו לגיל הפנסיה. העיקרון כאן די פשוט: כל מבוטח מפריש לקרן הפנסיה שלו סכומים, שמצטברים ונושאים ריביות ותשואות. בכספים האלה ניתן להשתמש רק עם היציאה לפנסיה, כאשר הצפי הוא שהפקדות מוקדמות לפנסיה יאפשרו קבלת סכומים נאים מאד בשנים אלה – עד לרמה של החלפה כמעט מוחלטת של ההפרשות מהעבודה.

יש שלושה סוגים עיקריים של פנסיות, כאשר ברוב המקרים יהיה שילוב בין כל הסוגים בתכנית פנסיונית. פנסיית זקנה ניתנת עם ההגעה לגיל הפרישה, שעומד נכון להיות על גיל 67 אצל גברים וגיל 62 אצל נשים. יש לצד זה תכניות פנסיה בהן גיל הפרישה מוגדר באופן שונה, למשל על פי מאפייני המקצוע. זו הסיבה שגיל היציאה מהצבא, למשל, מוקדם בצורה משמעותית מאשר במגזרים אחרים.

פנסיית נכות מכניסה אותנו לתפקיד החשוב לא פחות של קרן הפנסיה – לספק לנו מענה ביטוחי. מקבלים אותה במקרים של פגיעות ונכויות המביאות לירידה בכושר העבודה, כאשר ניתן למצוא תכניות פנסיוניות זמניות או קבועות (כלומר, מרגע הפגיעה ועד היציאה לפנסיה). הפנסיה בהמשך לכך עשויה להיות מלאה או חלקית, כאשר אחוז הפגיעה בכושר העבודה הוא שישפיע כאן.

הסוג השלישי הוא פנסיית שאירים. במקרה הזה יוענקו כספים לשאיריו של המבוטח במקרה של מוות, חלילה. בדרך כל יהיו אלה בני הזוג של המבוטח וילדיו.

אופן ההפרשה

יש הבדל משמעותי בישראל בין אנשים שונים ביחס לאופן הפקדת הכספים לפנסיה. פנסיה תקציבית היא פנסיה בה העובדים לא צריכים להפריש מתלוש המשכורת שלהם כספים לפנסיה, למעט דמי הניהול. מי שאחראי להפרשות הוא המעסיק. בפנסיה צוברת, הסוג השני, המעביד וגם העובד מפרישים כספים, על פי אחוזים שמוגדרים בחוק.
במקרה של עצמאים, הרי שהם היחידים שמפרישים כספים. היתרון בהפקדה לפנסיה עבורם, מעבר לחיסכון שישמש אותם עם הזמן, הוא הטבות מס שהם מקבלים.

אז למי פונים?

הבחירה של תכנית פנסיונית חייבת להתבצע במלוא תשומת הלב, לאחר שבוחנים היטב את התכנית, התנאים שלה וגם התשואות שאפשר לקבל עליה. המטרה כאן היא למצוא בתכנית שמספקת את התשואה האפשרית הגבוהה ביותר, עם דמי ניהול סבירים.
חברת מזור ביטוח מספקת ללקוחותיה תכניות פנסיוניות, לצד פתרונות אחרים בתחום החיסכון לטווח ארוך והביטוח. היתרון המשמעותי של החברה הוא ההתאמה של המוצרים באופן מלא לצרכים הנקודתיים של כל לקוח ולקוח, מה שמגדיל בצורה משמעותית את התמורות שהוא מקבל דרך המוצרים האלה.