ביטוח סיעוד

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח סיעוד

כל אדם רוצה להיות עצמאי ולתפקד היטב לאורך היום והלילה. הבעיה היא שיש רבים שמאבדים את יכולת התפקוד הזו, בין אם עקב תלאות הגיל, נכות, מחלה קשה או כל דבר אחר. ההתמודדות במצבים אלה אינה יכולה להיות פשוטה, כולל מבחינה כספית: יש צורך לממן את הסיוע או הטיפול הסיעודי, מה גם שמצב סיעודי מלווה כמעט תמיד בפגיעה אנושה ביכולת ההשתכרות. הפתרון המתבקש במצבים אלה הוא רכישה של ביטוח סיעוד מבעוד מועד.

מה כולל ביטוח סיעוד?

ביטוח סיעודי עתיד להיות מופעל במקרה בו האדם המבוטח הופך לסיעודי, אם כי יש לציין שיש וריאציות שונות של הפוליסה החשובה הזו. חלק מרכזי בביטוח הוא כיסוי כספי עבור אשפוזים במוסדות סיעודיים, או לחלופין קבלת סיוע סיעודי בביתו של המטופל. את הכיסוי הזה מעניקות חלק מהפוליסות כל עוד המבוטח נמצא במצב המוגדר כסיעודי, אם כי יש פוליסות שהן מראש לפרק זמן מסוים (של מספר שנים לרוב). הסיוע הכספי הוא בצורה של פיצוי חודשי קבוע, משך התקופה, בסכום נאה מאד מדי חודש. אחרי הכל, העלויות עבור הסיוע הסיעודי בישראל הן ממש לא פשוטות.

כאן ראוי להבחין בין שני סוגים עיקריים של ביטוחים סיעודיים המוצעים כיום. הראשון הוא ביטוח סיעוד קבוצתי, המיועד ללקוחות קופות החולים השונות בישראל. הביטוח הזה מקנה פיצוי לזמן מוגבל, וכדי לרכוש אותו נדרש תשלום נפרד לקופת החולים (הפוליסה אינה חלק מביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים).

הסוג השני הוא ביטוח סיעוד פרטי, המוצע על ידי חברות וסוכנויות הביטוח. זוהי פוליסה רחבה יותר, שתהיה תקפה בדרך כלל כל חייו של המבוטח. בעוד שהפוליסות הקבוצתיות הן אחידות פחות או יותר, כאן יש כבר הבדלים מגוונים בין פוליסה לפוליסה – הבדלים בפרמטרים כמו גובה הפיצוי, תקופת הפיצוי, תקופת ההמתנה, התנאים שיביאו להפעלת הביטוח, הסייגים לו וכן הלאה.

דגשים ברכישת הביטוח

למרות התקווה של כל אדם שלא יהפוך לסיעודי, במציאות הנוכחית אי אפשר להוציא תרחיש כזה מכלל אפשרות: תאונות עלולות להתרחש בכל שניה, מחלות עלולות לתקוף אותנו וגם העובדה שאורך החיים כיום גבוה משמעותית ביחס לעבר מגדילה את הצורך בביטוח. למרות שיש שימליצו לרכוש את הביטוח מוקדם ככל האפשר (העלות שלו נמוכה במיוחד בגילאים מוקדמים או כשהמצב הבריאותי תקין), יש אנשים שרוכשים את הביטוח הזה עם ההתקרבות שלהם לגיל ההזדקנות. בכל זאת רכישה של הביטוח מבעוד מועד היא צעד מחושב, לא רק מבחינה כלכלית אלא גם על רקע העובדה שהפוליסה מעניק למבוטח ולבני משפחתו שקט נפשי.

מזור ביטוח מספקת פוליסות מגוונות בכל התחומים, כולל ביטוח סיעודי. היתרון הגדול של החברה הוא הידיעה של אנשיה שכל ביטוח חייב להתאים למבוטח באופן מלא, שמביא לרקימה של פוליסה אישית.