ביטוח חיים

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח חיים

האמרה הידועה גורסת שכדאי להיזהר מאשר להצטער, אבל עדיין אין אחד מאיתנו שחסין מפגיעות גופניות, או אפילו ממוות חלילה. אחת הדרכים להיערך לתרחישים מהסוג הזה היא באמצעות רכישת ביטוח חיים, שתקווה כמובן שלא נצטרך להפעיל אותו לעולם. זהו אחד הביטוחים החשובים ביותר המוצעים כיום על ידי סכנויות הביטוח, פוליסה שחייבת להתאים באופן מלא לאדם המבוטח ולסיכונים הקיימים עבורו. 

על ביטוח חיים

 העיקרון המרכזי של פוליסת ביטוח חיים הוא די פשוט: להעניק פיצוי כספי במקרה של מוות, פיצוי שיינתן מן הסתם לשאיריו של האדם המנוח. הפיצוי הזה יכול להיות מוענק בצורה של תשלום חד פעמי או קצבה חודשית, תלוי במאפיינים המוגדרים של הפוליסה. בתמורה להפעלת הפוליסה במקרה הצורך משלם המבוטח פרמיה חודשית, שגובהה יהיה תלוי בפרמטרים דוגמת היקף הפיצויים שיינתן עם הפעלת הביטוח. ברור שככל שהפרמיה גבוהה יותר, כך סכום הכסף שיינתן במקרה הצורך יהיה גדול יותר.

ביטוח חיים לא מתייחס רק למצבים של מוות, אלא גם לאובדן כושר העבודה כמכלול. לכן יש ביטוחים שישולמו כאשר המבוטח ייצא ממעגל העבודה, מה שבדרך כלל יקרה עם ההגעה שלו לגיל הפנסיה. כאן הגבולות בין ביטוחי החיים לבין קרנות הפנסיה למשל עשויים להיות לא ברורים, ולכן חשוב לראות מה מקבלים בכל אחד מהמקרים.
חשוב להדגיש שגם את ביטוח החיים ניתן להרחיב, לרוב בתוספת תשלום. ההרחבה הפופולארית מביאה לכך שהוא יופעל לא רק במקרי מוות, אלא גם בתרחישים של נכויות, פגיעות גופניות או מחלות קשות. ההנחה היא שמקרים אלה יצריכו הוצאות רפואיות גבוהות מאד על השבת הנזקים, מה גם שיש להם פוטנציאל משמעותי לפגיעה ביכולת ההשתכרות של האדם.

ריסק, חיסכון או ביטוח מעורב

יש כיום שלושה מודלים עיקריים של ביטוחי חיים, וחשוב לראות מהם המאפיינים של פוליסת הביטוח בה מחזיקים. פוליסת ריסק מעניקה אך ורק כיסוי מפני מקרי מוות, ואינה כוללת רכיבים של חיסכון או פרנסה עם ההגעה לגיל הזקנה. כן ניתן להרחיב אותה כך שתכלול כיסוי בפני מצבים של נכות ומחלות קשות.
פוליסת חיסכון היא ההיפך הגמור מכך: הכסף שנחסך בה ישמש אך ורק לחיסכון, בלי שישנה התייחסות למצבים של מוות או נכות. במצבים אלה יקבלו המטובח או שאיריו (מוטביו) את סכום הכסף שנצבר עד כה, כאשר מאז 2008 ניתן לקבל אותו רק במסגרת של תשלום חודשי (מסלול קצבתי).
הדגם השכיח ביותר של ביטוח חיים הוא ביטוח מעורב, שמהווה שילוב של שני הביטוחים שתוארו מעלה.

אז למי פונים?

מזור ביטוח היא החברה אליה רצוי שתפנו על מנת להצטייד בפוליסת ביטוח חיים, כמו גם סוגים אחרים של ביטוחים. החברה מספקת פוליסות מקיפות בכל התחומים, תוך ידיעה שאין צרכי מבוטח אחד דומים לצרכים של מבוטח אחר. היא תופרת ומתאימה את הפוליסה לכל לקוח, מה שיבטיח מענה אידיאלי עבורו בעת הצורך.