ביטוח בריאות

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח בריאות

אנחנו חייבים לשמור על הבריאות שלנו, ורובנו עושים הכל כדי להגשים את המטרה הזו. הבעיה היא שזה לא תמיד מספיק. פגיעות נקודתיות, פציעות או מחלות עלולות להופיע יש מאין, ולשנות את החיים שלנו מהקצה אל הקצה – גם מבחינה כלכלית. מה שחייבים לעשות לכן הוא להיערך מבעוד מועד לכל תרחיש אפשרי, ולרכוש ביטוח בריאות. אז מה הופך אותו לאחד הביטוחים החשובים ביותר שיש?

על ביטוחי בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח שנועד לכסות את ההוצאות הקשורות לטיפולים רפואיים, לרבות תרופות, ניתוחים וכן הלאה. העיקרון כאן הוא די פשוט, כאשר המבוטח משלם לחברה המבטחת סכום חודשי, ויכול להפעיל את הביטוח בהתרחש מקרה בריאותי. ההפעלה עשויה להיות כרוכה בתשלום דמי השתתפות עצמית בגובה מסוים, על פי המפורט בתנאי הפוליסה). 

ביטוח בריאות הוא במידה רבה שטר הביטחון שלנו. הוא לא מונע את המצבים הרפואיים לרוב, אבל עשוי להקל עלינו למצוא עבורם מענה מועיל. היתרון כאן הוא החיסכון הכלכלי העצום, כאשר בכוחו של הביטוח לכסות טיפולים בשיעורים של עשרות וגם מאות אלפי שקלים. ללא הביטוח לכן אנחנו עלולים להיכנס לבור כלכלי שהיציאה ממנו קשה מאד, בלי קשר למצב הבריאותי.

 

סוגי ביטוחי בריאות בישראל

בישראל יש מספר מסגרות של ביטוח בריאות, שאמורות להשלים יחדיו את התמונה. ביטוח הבריאות הממלכתי ניתן על ידי המדינה עבור תושבי ישראל, ומעניק כיסוי אחיד בהתאם לסל הבריאות – הבעיה היא שהוא די מצומצם.

שירותי בריאות נוספים (שב"ן) מקבלים דרך הביטוחים המשלימים של קופות החולים. הקופות מסבסדות טיפולים, תרופות, אבחונים ויוצא בזה, כשיש ביטוחים בסיסיים אבל גם כאלה רחבים יותר. הבעיה כאן היא שרוב השירותים ניתנים לרוב יותר במטרה לשפר את איכות החיים ופחות להציל או להאריך חיים.

ביטוח בריאות פרטי הופך במצב הדברים האלה לחיוני כל כך. הביטוחים מכסים הוצאות רפואיות בסדרי גודל גבוהים מאד (גם בהשוואה לביטוחים האחרים), תוך אפשרות למסגרות שונות של פוליסה: ביטוח מוסף, ביטוח סיעודי, ביטוח תחליפי (אפשרות לבחור בית חולים או מנתח פרטי) ועוד. 

בנוסף, לביטוח אפשר להכניס סעיפים של אובדן כושר עבודה, שמבטאים את הבעיה העיקרית שהביטוחים האחרים לא מוצאים לה מענה – העובדה שמחלות ובעיות בריאותיות פוגעות ולעיתים גם מבטלות לחלוטין את היכולת שלנו לעבוד באופן זמני או אפילו קבוע. שימו לב שביטוח הבריאות יכול להיות קבוצתי (ביטוח דומה או זהה הניתן לנמנים על אוכלוסיה מסוימת: עובדים בחברה לדוגמא), אבל רצוי עוד יותר שהוא יהיה פרטני.

חברת מזור ביטוח לקחה את תחום הביטוח מספר צעדים קדימה. היא מספקת שורה ארוכה של פוליסות ללקוחותיה, כולל ביטוחי בריאות. החברה שמה לה למטרה למצוא לכל לקוח את הפוליסה המתאימה לו ביותר, ומקפידה לתפור אותו על פי הצרכים שלו – בהווה וגם בעתיד.