ביטוח עסק

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח לעסק

לא צריך להיות איש עסקים מדופלם כדי להכיר את המורכבות של הקמת, ניהול ותפעול עסק. אנחנו משקיעים בכך את כל המאמצים ואינספור כספים, ועושים הכל כדי שהעסק יניב לנו הכנסות. הבעיה היא שברגע אחד של חוסר תשומת לב, רשלנות או סתם חוסר מזל, כל מה שבנינו עלול להיעלם – עקב נזקים הנגרמים למקום העסק, לציוד או לעובדים. ביטוח עסק מספק לא רק מענה הולם במצבים מהסוג הזה, אלא גם שקט נפשי של ממש.

מה כולל ביטוח עסק?

ביטוח עסק נחשב לאחד הסוגים המקיפים ביותר של ביטוח, מה שמסביר עוד יותר את החשיבות המכרעת שלו. זה מתחיל עם כיסוי כספי לנזקים הנגרמים למקום העסק עצמו, בין אם משרד, חנות, מפעל, מחסן או כל מקום אחר. בדומה לביטוחי דירה, כולל ביטוח העסק התייחסות לחלקים הקבועים של המבנה (ביטוח מבנה) ולצד זה לתכולת המבנה (ביטוח תכולה). שימו לב שתכולת העסק הנכללת תחת הביטוח שונה ביחס לביטוחים פרטיים, כאשר כאן הדגש הוא על הפריטים המשמשים את העסק לעבודתו השוטפת: הריהוט, מכשירי החשמל, ספרי המידע המקצועיים וכן הלאה.

רשימת הנזקים הפוטנציאליים המביאים להפעלת הביטוח משתנה בכל אחד מהמקרים, כשבין השאר אפשר להזכיר שריפות, שטפונות, מעשי זדון וכן הלאה. למעשה, המציאות העגומה מראה שהעסקים פגיעים לנסיבות החמורות האלה יותר מאשר נכסים פרטיים. קחו לדוגמא את האחוז הגבוה של פריצות ונסיונות לגניבות לעסקים, ותוכלו להבין מדוע אי אפשר לוותר על כיסוי הולם לתכולה החשובה באמת של העסק.

 

שאלה שצריכה להישאל היא איך בדיוק ניתן הסיוע במסגרת הביטוח, שאלה לה יש מספר תשובות המשתנות בהתאם לסוג הפגיעה, סוג הנזק ומאפייני הפוליסה. בדרך כלל יקבל העסק פיצוי כספי, על פי מימדי הפגיעה הכלכלית בו, כאשר מדובר בסכומים שעשויים להגיע גם לעשרות ולמאות אלפי שקלים. סוג אחר של סיוע הוא פיצוי עבור אובדן רווחים, שלוקח בחשבון מצב בו שגרת הפעילות של העסק מופסקת בעקבות אותו נזק שנגרם לו. חברת הביטוח מספקת לעיתים שירותים מקצועיים במסגרת הפוליסה, דוגמת אנשי מקצוע שאחראים על תיקון נזק מוגדר.

את הביטוח ניתן להרחיב

בדומה למרבית הפוליסות המוצעות כיום, גם במקרה של ביטוח עסק יש כיסוי מוגדר הניתן במסגרת הפוליסה – עם אפשרות להרחבה שלו תמורת תוספת תשלום. בין הכיסויים האלה אפשר למנות ביטוח חבות מעבידים, סעיף חיוני המעניק לעסק כיסוי במצב בו ייגרם לעובדים נזק גופני בגלל ועקב העבודה שלהם בבית העסק, למשל כתוצאה מרשלנות, מחלת מקצוע או תאונה. ביטוח צד ג' הוא סעיף אחר אותו מומלץ להוסיף לפוליסה, אם מגלים שהוא לא חלק אינטגרלי בה. ביטוח צד ג' יכסה פגיעות הנגרמות לגוף או לרכוש של אנשים הנמצאים בבית העסק ונפגעים בו (לקוחות למשל), ובעיקר – מספק מענה במצב הגיוני בו הם יתבעו את העסק בעקבות אותה פגיעה.

חשוב לשים לב שלצד ביטוח העסק יש פוליסות חשובות אחרות שמומלץ לבעלי עסקים להצטייד בהן, להשלמת התמונה הביטוחית ולהגדלת השקט הנפשי. בין היתר, מדובר כאן על ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אחריות המוצר, ביטוח ציוד מכני הנדסי (צמ''ה) ועוד. כל עסק רצוי שיבצע את הבחירה בהתאם לאופי העבודה, למאפייניה ובעיקר הסיכונים שחלים במהלך העבודה על גורמים שונים.