ביטוח דירה

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח דירה

דירה היא ההוצאה הכספית הגבוהה ביותר שלנו, בייחוד על רקע מחירי הנדל"ן הנוכחיים בישראל. אנחנו צריכים לעבוד עשרות שנים כדי שנוכל לעמוד בעלויות הרכישה, ולרוב גם לקחת משכנתא בסכומים גבוהים. בתנאים האלה ברור מדוע הסיוט הגדול של כל מי שכן מצליח לרכוש דירה הוא מנזקים משמעותיים שייגרמו לה, ועלולים להביא לכך שההשקעה כולה תרד לטמיון. רק ביטוח דירה מקיף, על רכיביו השונים, יוכל לעשות את העבודה.

 

מהו ביטוח דירה?

ביטוח דירה כולל ברמת ההגדרה שני רכיבים חשובים, שמאפשרים יחדיו לקבל את השקט הנפשי שזקוקים לו במקרה הזה. החלק הראשון הוא ביטוח המבנה, המתייחס לחלקים הקבועים של הנכס: קירות, תקרות, גג, חלונות וכן הלאה. לצד זה מכסה הביטוח את תשתיות הנכס, לדוגמא תשתיות מים, גז, חשמל ועוד. הביטוח עשוי להיכנס לתמונה במקרה של שריפות, שטפונות, אסונות טבע, פריצות, מעשי זדון ועוד – תלוי מהם המאפיינים המוגדרים בפוליסה.

החלק השני הוא ביטוח התכולה, שמעניק את הכיסוי הביטוחי לחלקים שאינם קבועים של הנכס: רהיטים, חפצים יקרי ערך, מוצרי חשמל, תכשיטים וכיוצא בזה.ההחברות המבטחות שולחות שמאי מטעמן כדי להעריך את שווי הפריטים המבוטחים במסגרת ביטוח התכולה.

 

הסעיפים הקטנים (והחשובים) של ביטוח הדירה

כיאה לחשיבות ביטוח הדירה, צריכים לבחור בפוליסה ספציפית רק לאחר שמבינים אותה לאשורה, ורואים שהיא אכן מתאימה לצרכים ולמאפייני הנכס.

חשוב לראות מה מכוסה במסגרת הפוליסה (לדוגמא, נזקי מים לא יכוסו תמיד), מהם התרחישים שיפעילות להפעלת הביטוח, אילו סייגים קיימים ביחס אליו ועוד. יש לשים לב לסכומים שניתן לקבל ביחס לפריט המבוטח, כששתי האפשרויות מהבחינה הזו הן ביטוח חסר או ביטוח יתר (הפיצוי נמוך או גבוה מערך הפריט בפועל, בהתאמה). 

שיטת הפיצוי עבור נזקים צריכה להילקח אף על בחשבון, כשכאן יש שתי אפשרויות עיקריות: הראשונה היא שיפוי, כלומר, החזרים כספיים שמקבלים במקרי נזק. השיטה השנייה היא פיצוי, במסגרתה תעניק החברה המבטחת זיכוי ברכישת פריט חדש הדומה לזה שניזוק (שיטת הפיצוי תהיה יקרה יותר לרכישה). בכל פוליסה חשוב לראות מהו גובה ההשתתפות העצמית אותה סכום שמשלמים כאשר מגישים תביעה. בהרבה מקרים ניתן "לשחק" עם סכום זה ביחס לגובה הפרמיה החודשית, עם הגדלה של ההשתפות העצמית תמורת הקטנת הפרמיה החודשית, ולהיפך.

את כל אחד מרכיבי הפוליסה ניתן להרחיב תמורת תוספת תשלום, כשבין ההרחבות הוספת ביטוח כנגד נזקים הנגרמים לצד שלישי, סעיף סיכוני חשמל ועוד.

אז איך מתחילים?

ביטוח דירה חייב להירכש דרך חברה אמינה ומקצועית, שרואה לנגד עיניה את טובת הלקוחות. דרישה חשובה אחרת היא שהביטוח ייתפר באופן מלא בהתאם למאפייני הדירה ולצרכי המבוטח או המבוטחים. החדשות הטובות הן שחברת מזור ביטוח עונה על ההגדרות האלה, והיא הגורם המקצועי אליו מומלץ לפנות במטרה לרכוש את הביטוח החשוב הזה.