פוליסות חיסכון: לחסוך היום, לשפר את העתיד

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח לעסק

עבור הישראלי הממוצע, יש בכל חודש תאריכים בהם אין ברירה אלא להתבונן בדאגה במצב החשבון הבנק: היום שבו יורדים התשלומים באשראי. לעומת זאת, בחלק מהימים אנחנו מסתכלים בציפייה לראות את המשכורת נכנסת לחשבון. הדאגות האלה מאפיינות כל ישראלי באשר הוא, והן בלתי נמנעות בעידן של עליות מחירים והוצאות מחייה גבוהות. אלא שגם בתנאים האלה, אנחנו ממליצים לכם לחשוב בצורה רצינית על פתיחת פוליסת חיסכון, שההשפעה שלה על החיים שלכם צפויה להיות גבוהה בעתיד הקרוב והרחוק כאחד.

לא מעט אפשרויות לפוליסות חסכון

תוכניות החיסכון המוצעות כיום נבדלות ביניהן בלא מעט פרמטרים. זה מתחיל כמובן עם פרק הזמן של החיסכון, כאשר כלל האצבע שנכון כמעט תמיד הוא שככל שמדובר בסכומי כסף גבוהים יותר, וככל שתקופת החיסכון ארוכה יותר, כך תנאי החיסכון אמורים להשתפר. זו בדיוק הסיבה שחסכונות לטווח קצר, דוגמת אלה שמציעים הבנקים, יאפשרו לנו רווח כלכלי מינימלי. לעומת זאת, חסכונות ארוכי טווח – נניח פנסיה או קופת גמל – דווקא יצברו ריבית ותשואות נאות בהחלט. כמובן שיש גם פתרונות ביניים, למשל קרנות ההשתלמות אותן ניתן לממש כעבור פרק זמן של שש שנים, או פוליסות חיסכון כמוצר שמיועדות לטווחים קצרים עד בינוניים.

בין החסכונות ניתן להבחין גם על פי תנאי המימוש שלהם. יש חסכונות המיועדים למטרות מוגדרות, נניח רכישת דירה או רכב. אחרים פשוט ניתן לנצל לכל מטרה לאחר פרק זמן מסוים, שיכול להיות בעתיד הקרוב אך גם הרחוק מאד: היציאה לפנסיה, למשל. ככל שאנחנו מפקידים יותר כספים בתוכניות אלה, ופותחים אותן מוקדם יותר, כך המצב הכלכלי שלנו בעתיד צפוי להשתפר.

יש גם ביטוחים

לחלק מאפשרויות החיסכון המוצעות כיום יש תפקיד חיוני שאסור לזלזל בו כלל וכלל: לאפשר גם כיסוי ביטוחי מסוים, לצד החיסכון הפיננסי. הדוגמאות המובהקות לכך הן קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, שמכילים סעיפים דוגמת כיסוי בעת אובדן כושר עבודה או אפילו פיצוי לשאירים במקרה של מוות, חלילה. למרות שהכיסוי הניתן במסגרת תוכניות החיסכון מצומצם ביחס לביטוחים הפרטיים (ביטוח חיים, ביטות בריאות ועוד), הוא בהחלט מכובד ואף ניתן לעיתים להרחבה תמורת תוספת תשלום די מינימלית.