הסוגים העיקריים של ביטוח רכב

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

הסוגים העיקריים של ביטוח רכב

נהיגה ברכב מצריכה מאיתנו זהירות ואחריות. הבעיה היא שאף אדם לא יכול להיות חסין לחלוטין מפני תאונות דרכים ופגיעות אחרות ברכב, או אפילו בו עצמו. תנאים אלה הופכים את הרכישה של ביטוח רכב למתבקשת, או אפילו לחובה של ממש בחלק מהמקרים. במאמר הנוכחי נציג עבורכם את המאפיינים העיקריים של שלושת ביטוח הרכב המקובלים בישראל: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

ביטוח חובה

את הסקירה ראוי להמשיך את הביטוח שמי שנוהג בלעדיו עובר על החוק, ולכן חשוף לקנסות ולעונשים שונים. ביטוח חובה מחייב כל נהג ישראלי באשר הוא, כשמבחינה מעשית הוא בא לכסות נזקים גופניים הנגרמים בעת תאונת דרכים לנהג, לנוסעים אחרים ברכב או לאנשים אחרים שנפגעו כתוצאה מהתאונה שהרכב עשה.

לאחר פגיעות גופניות נדרש לפנות לחברה הביטוח, לדווח על הפגיעה ובעיקר על המימדים שלה, מה שיגדיר את גובה הפיצוי (שתלוי כמובן גם בתנאים הספציפיים של הפוליסה, למשל מבחינת הכיסוי המקסימלי על כל פגיעה). זו הסיבה שחשוב לתעד כל הוצאה רפואית או פגיעה כלכלית שנגרמו בעקבות תאונת דרכים, למשל בכל הנוגע לפגיעה ביכולת ההשתכרות או אפילו לאובדן כושר ההשתכרות.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא אמנם לא חובה, אבל מומלץ לרכישה בכל מאת האחוזים. הביטוח החשוב הזה נועד לכסות נזקים אשר נגרמים לרכב עצמו, לא רק בשל תאונת דרכים אלא גם בעקבות שריפות, מעשי זדון, גניבות וכן הלאה. העיקרון כאן דומה, כאשר לצורך בחינת סכום הפיצוי נבחנים מימדי הנזק ותנאי הפוליסה. עלות הביטוח המקיף תלויה הן במאפייני הנהג והן במאפייני הרכב. על פי הדוגמא הראשונה, המחיר של הביטוח ירד ככל שהנהג יהיה מנוסה וותיק יותר על הכביש. מבחינת הרכב, רכבים שעלות התיקונים שלהם גבוהה, או כאלה שמושכים אליהם פורצים, יצריכו תשלום גבוה יותר על עצם הביטוח.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' יכול להיות חלק מהביטוח המקיף, אבל גם להירכש בנפרד. זהו ביטוח המכסה את הנהג בפני תביעות כספיות שיוגשו נגדו על ידי אדם אחר, בנפגע בגופו או ברכושו על ידי הרכב המבוטח. הביטוח הזה מספק שקט נפשי, יחד עם מענה כספי לא מבוטל בעת הצורך.