ביטוח דירה, ביטוח רכב ומה שביניהם: הביטוחים שאי אפשר בלעדיהם

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח דירה, ביטוח רכב ומה שביניהם

על פי המשפט הידועה, מוטב להיזהר מאשר להצטער. מבחינה מעשית, יש לביטוי הזה השלכה אחת שחשוב להקפיד עליה תמיד. צעד הזהירות הזה הוא רכישה של ביטוח מתאים, אשר מעצם המהות שלו יספק מענה כספי וביטוחי במצבים שונים של פגיעה. ברור שככל שהנכס המבוטח חשוב ויקר יותר, כך הביטוח שלו הופך לחיוני יותר. אז מהם הביטוחים שאתם פשוט לא יכולים אפילו לחשוב על לא לרכוש אותם?

ביטוח דירה

דירה היא הנכס המשמעותי ביותר של האדם, כזה שלצורך רכישתו שילם האדם סכום של מאות אלפי שקלים ולרוב גם מיליוני שקלים. לכן, קטסטרופה כלשהי המתרחשת בדירה עלולה להכניס אותנו לבור שללא הביטוח פשוט אי אפשר לצאת ממנו.
יש כיום שני סוגים עיקריים של ביטוח דירה, או אם תרצו שני ביטוחים המרכיבים יחדיו את המענה הביטוחי המלא: הראשון שבהם הוא ביטוח מבנה, המתייחס לחלקים הקבועים של המבנה (קירות, תקרות, דלתות, חלונות, מרפסת וכן הלאה) וכן לתשתיות הבית (חשמל, גז, מים ועוד). הביטוח המהותי השני הוא ביטוח

תכולה, שמעניק פיצוי במקרה של פגיעה או גניבה של חלק מתכולת הבית, בין אם הרהיטים, מכשירי החשמל, התכשיטים או כל דבר אחר המפורט בפוליסה.

ביטוח רכב

מהדירה, עוברים לנכס השני בחשיבותו (ובשווי הכלכלי שלו) עבור הישראלי הממוצע: הרכב בו הוא נוהג, כמובן. את הביטוח הראשון, ביטוח החובה, כל נהג צריך לרכוש ולחדש מדי שנה על פי חוק. ביטוח חובה נועד להעניק לאדם פיצוי בגין פגיעה הנגרמת לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים אחרים בעקבות תאונת דרכים בה מעורב הרכב המבוטח, בלי קשר לנסיבות התאונה או לשאלת האחריות עליה.

שני ביטוחים אחרים הם לא בגדר חובה, אבל מומלצים מאד לרכישה. הראשון הוא ביטוח מקיף, שיכסה את המבוטח עבור נזקים הנגרמים לנזק שלו בתרחישים שונים – לעיתים עד לרמת הטוטאל לוס. הביטוח השני הוא ביטוח צד ג', שמעניק כיסוי ביטוחי כאשר אדם שנפגע בגופו או ברכושו בגלל הרכב המבוטח מגיש תביעה נגד הנהג. ללא כל אחד מהכיסויים האלה, ההוצאות שנדרש הנהג לשלם הן אסטרונומיות.