ביטוח אחריות מקצועית ליועצי משכנתאות

מלאו פרטים וקבלו
הצעת ביטוח:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ביטוח אחריות מקצועית ליועצי משכנתאות

יועצי משכנתאות מקבלים על עצמם תפקיד מרכזי מאד: הם אלה שצריכים ללוות את רוכשי הדירה באחת ההחלטות החשובות שלהם בדרך להגשמת החלום, והיא לקיחת המשכנתא. על רקע העובדה שמסלול אטרקטיבי מביא לתשלום מוזל בצורה משמעותית ביחס לאחרים, ובהתחשב בהשפעה של ההחלטה על המצב הכלכלי שלנו לפרק זמן של עשרות שנים קדימה, חשיבות הייעוץ הזה הופכת לגדולה עוד יותר. אבל מה קורה כאשר משהו משתבש, היועץ חוטא לתפקידו והלקוח נפגע כתוצאה מכך, לכאורה או שלא?

הגשת תביעות כנגד יועצי משכנתאות, בגין ייעוץ קלוקל, היא בהחלט בגדר אפשרות. מעבר לביצוע מקצועי של מלאכת הייעוץ, הצעד החשוב ביותר שצריך יועץ המשכנתאות לעשות הוא לרכוש ביטוח אחריות מקצועי ייעודי.

ההגנה שמספק ביטוח אחריות מקצועית ליועצי משכנתאות

ביטוח אחריות מקצועית ליועצי משכנתאות לא שונה במהות שלו מאותו סוג ביטוח עבור אנשי מקצוע אחרים. הוא נועד לספק למבוטחים הגנה כלכלית ומשפטית כאשר מוגשת נגדם תביעה על ידי לקוחות שנפגעו כתוצאה מהשירות שהם קיבלו. במקרה של ייעוץ משכנתאות, לא קשה לחשוב על תרחישים בהם

עשויה פגיעה כזו להתבצע: חשבו למשל על מצב בו יועץ המשכנתאות לא מפרש נכון את ההצעות שהוא מציג ללקוחות שלו, או לא מבצע את הבדיקה בצורה שהתחייב אליה (למשל, כשהוא לא פונה לכל הבנקים אך מכריז שהוא כן). תביעות יכולות להיות מוגשות גם על הסתרת או עיוות נתונים, או אפילו על יועצים שחובשים מספר כובעים ולא מיידעים את הלקוחות על כך: למשל יועצים הפועלים מטעם גורם מסוים, נניח בנק, אבל לא מציגים את הגילוי הנאות הזה ללקוחות.

ההשלכה הכלכלית של לקיחת משכנתא לא אטרקטיבית היא גדולה מאד, ועשויה להביא לפגיעה פיננסית של לוקחי המשכנתא למשך תקופה של עשרות שנים: הפער בין משכנתא אטרקטיבית לכזו שלא מוגדרת כך יכול להיות גם מאות אלפי שקלים. כתוצאה, התביעות המוגשות כנגד היועצים עלולות להגיע לסכומי עתק, מה שמסביר עוד יותר מדוע הביטוח הכרחי. אם מוסיפים לכך את השקט הנפשי שמקבל היועץ לאחר רכישת הביטוח, ואת העובדה שהביטוח מונע ממנו מאמצים רבים בהתמודדות המשפטית, מבינים עוד יותר מדוע מדובר בפריט חובה עבור כל יועץ משכנתאות.